19. 6. 2019 Chtěla bych vyjádřit obrovské poděkování a úctu před držovskými hasiči, kteří velkou část dnešního večera a noci, zatímco ostatní občané spokojeně spí, dohlíží na tu hrůzu, která nám sem připlula z Čech pod Kosířem a po cestě se vylila v Čelechovicích. Neúnavně, ještě teď v jednu hodinu ráno, vyklízejí naplaveniny z Českého potoka a Romže a dohlížejí na to, aby byl průtok pod každým mostem bez překážek. Vše po celou dobu koordinuje pan starosta a monitoruje paní místostarosta. Byli jste všichni úžasní! Nezapomínejme, že to co pro nás nesobecky a velkoryse dělají je dobrovolná činnost a všichni jdou po dnešní noci na šest hodin do své regulérní práce. DĚKUJEME kluci! Na fotky se můžete podívat v GALERII. NOVÉ

27. 5. 2019 Vložili jsme FOTKY z kácení májky. NOVÉ

5. 5. 2019 Vložili jsme FOTKY z eucharistického pochodu ke kapličce na Floriánku. Dnes také kaple sv. Floriána v dědině slaví 100. výročí vysvěcení.

4. 5. 2019 Vložili jsme FOTKY z hodové soboty. Prohlédnout si můžete album z výstavy drobného zvířectva, pietního aktu u pomníku padlých a kolony vítězství, vystoupení římských šermířů a prvního držovského jarmarku, který byl pořádán v parku v ul. Tichá. Poděkování patří všem pořadatelům, spolkům a obci Držovice. Báře Kittlové děkujeme za skvělý nápad s jarmarkem a jeho realizaci. Dnes to v Držovicích opravdu žilo.

Držovské hody 2019 - VSTUPTE DO GALERIE

4. 5. 2019 Vložili jsme FOTKY ze stavění máje. Děkujeme našim hasičům za záštitu celé akce, RC Sluníčko a dětem za výzdobu májky, mateřské školce za krásné vystoupení, soutěžícím za rekordní počet vzorků do soutěže O držovskó bochto a kaléšek. Letos se nám sešel rekordní počet 30 vzorků slivovice! Poděkování patří také Vám občanům zato, že na tyto akce rádi chodíte.

Stavění máje 2019 - VSTUPTE DO GALERIE

2. 12. 2018 Přátelé, první adventní neděle i koncert jsou za námi. Ateneo pro nás v Držovicích pravidelně hraje již od roku 2009, až na výjímku v roce 2016 kdy jim to nebylo umožněno a hráli pro nás v kostele ve Vrahovicích. Letos tedy vystupovali již po deváté! Věříme, že tu desítku příští rok pořádně oslavíme. Na fotky z dnešního koncertu se můžete podívat ve fotogalerii nebo klikněte na tuto fotku.

Adventní koncert Ateneo - VSTUPTE DO GALERIE

1. 12. 2018 Přidány fotky ze slavnostního rozsvěcení vánočního stromečku.

Rozsvěcení stromečku - VSTUPTE DO GALERIE

6. 11. 2018 Do sekce FOTKY jsme přidali snímky z přednášky Státní zemědělské a potravinářské inspekce o kvalitě potravin.

28. 10. 2018 Těší nás, jak velký zájem máte o výstavu ke 100. výročí založení Československa, kterou pro Vás připravila obec a spolky. A protože spousta z Vás vyjádřila lítost nad tím, že na výstavu nestihne vzít své příbuzné, známé a kamarády, rozhodl se pan starosta, že výstavu prodlouží o celý týden až do neděle 4. 11. 2018. Otevírací doba zůstává stejná, tedy od 10h-18h. Za celý kolektiv tvůrců moc děkujeme za podporu a ocenění, kterého se nám vaším zájmem dostalo.NOVÉ

27. 10. 2018 Do sekce FOTKY jsme přidali snímky ze sázení lípy svobody a předávání ocenění významným držovským občanům a spolkům.

26. 10. 2018 Do sekce FOTKY jsme přidali snímky ze slavnostního zahájení výstavy ke 100. výročí založení Československa.

7. 10. 2018 Přátelé, kamarádi, soupeři všem bez rozdílu děkuji všem. Fakt jsem nečekal, že v sedmičlenném zastupitelstvu získáme v koalici šest míst. A jako opravdu jsem to nečekal. Je jasně vidět, že nejenže děláme něco jinak, ale děláme to podle vás dobře. A to už něco znamená! Jakub Martinek

7. 10. 2018 Milí Držovčáci, ráda bych poděkovala všem co jste nás podpořili svým hlasem. Ještě nikdy tu nebyla situace, že by Držovice byly tak jednotné a měly v opozici pouze jednoho člověka a to je myslím krásné. Děkujeme také za vysokou volební účast, bez mála 60 %. Bez Vás bychom to nedali a na to nezapomeneme! Srdečně, Renata Čižmárová

6. 10. 2018 Vážení přátelé. Máme výsledky složení nového zastupitelstva Držovic. Srdečně Vám děkujeme za tuto masivní podporu a těšíme se, až budeme opět moci začít pracovat.

4. 10. 2018 Malé připomenutí kdo jak hlasoval v roce 2007 ohledně rozpočtového opatření ve výši 10 mil. Jak včera napsal pan Kovařík, ano pan Studený byl v té době v zastupitelstvu, ale společně s opozičními kolegy hlasoval proti tomuto šílenému návrhu.

Iniciativa občanů Držovice a Za Držovice 2018

Pro zvětšení klikněte na obrázek.

4. 10. 2018 Milí držovčáci, pokud se Vám líbí jakým stylem vedeme naši obec, jaké projekty jsme rozjeli a chceme realizovat, budeme rádi když nás přijdete zítra a v sobotu podpořit svým hlasem. V těchto volbách Vám kromě volebního programu nabízíme jedno a tím je stabilita. Před 18 měsíci jste dali zelenou změně a my věříme, že na ni byl ten pravý čas a že to byl krok správným směrem. Nyní Vám nabízíme klid, pohodu, dialog a férové jednání. Nabízíme Vám tým lidí, na který se můžete spolehnout. Pokud nám dovolíte pokračovat v započaté práci, vedení obce zůstane v takovém složení v jakém ho znáte dnes. Za posledních 18 měsíců jsme zjistili, že společně fungujeme skvěle a že Jaroslav Studený na pozici starosty a Františka Jana Kreplová jako místostarostka byla správná volba. Neměnili bychom. Minule jste trhli rekord ve volební účasti, účast byla vyšší než při referendu o odtržení do Prostějova. Je načase, abyste to zopakovali. Přijďte volit!

Ráda bych tímto také poděkovala všem 14 kandidátům Iniciativy a Za Držovice za jejich skvělou spolupráci. Obvzláště nás těší angažovanost zástupců spolků. Za TJ Sokol děkuji pí. Andree Ejemové, za zahrádkáře pí. Ivetě Móriové nebo panu Milanu Kameníčkovi a samozřejmě všem kandidujícím členům hasičů. Vaší podpory si nesmírně vážíme. Děkujeme!

Volební místnost otevírá: Pátek 5. října: 14:00-22:00 a Sobota 6. října: 8:00-14:00 NOVÉ

Iniciativa občanů Držovice a Za Držovice 2018

3. 10. 2018 Do sekce ZPRAVODAJ jsme doplnili Přidali kopii našeho předvolebního zpravodaje. NOVÉ

V sekci KANDIDÁTI jsme doplnili medailonky všech kandidátů. Stačí kliknout na jejich fotky. NOVÉ

22. 9. 2018 Přidán VOLEBNÍ PROGRAM a PŘEDSTAVENÍ KANDIDÁTŮ volební strany č. 1 Za Držovice a volební strany č. 2 Iniciativa. NOVÉ

15. 8. 2018 Zajímá Vás kdy se začne kopat kanalizace, kdy bude vyřešeno parkování, chodníky nebo odvodnění vaší ulice? Chcete vědět co ti na obecním úřadě dělají, v jaké fázi jsou rozjeté projekty a kdy budou dokončeny? Přijďte se zastupitelů obce zeptat na cokoliv. Ve čtvrtek 23. srpna v 18h pořádáme v obecním domě další BESEDU občanů se zastupiteli obce. Občerstvení zajištěno. Všichni jste srdečně zváni.

Součástí akce bude také představení kandidátů volebních stran INICIATIVA a Za Držovice, které se 5. a 6. října budou ucházet o Vaše hlasy při volbách do zastupitelstva obce.

Pozvánka na besedu 2018

17. 6. 2018 Do sekce FOTKY jsme přidali album z předání a žehnání nového hasičského auta. NOVÉ

 Dětský den - VSTUPTE DO GALERIE

16. 6. 2018 Do sekce FOTKY jsme přidali album z Dětského dne pořádaného TJ Sokol Držovice. NOVÉ

 Dětský den - VSTUPTE DO GALERIE

15. 6. 2018 Od sobotního večera 16. 6. do nedělního rána 17. 6. bude uzavřena rychlostní komunikace D46 mezi Prostějovem a Olomoucí. Důvodem je bourání mostu přes dálnici u Olšan. Cesta do Olomouce "po staré" bude tedy z Olšan možná jen směrem na Lutín.

9. 6. 2018 Do sekce FOTKY jsme přidali album z přátelského fotbalového utkání Žáků Držovice po 20 letech vs. Starším pánům z Držovic.

přátelské fotbalové utkání - VSTUPTE DO GALERIE

AKTUALITY

26. 5. 2018 Do sekce FOTKY jsme přidali fotky z ze včerejšího kácení májky.

Noc kostelů letos i v Držovicích, tak se stavte!

8. 5. 2018 Do sekce FOTKY jsme přidali fotoalba z hodového víkendu s fotkami z výstavy drobného zvířectva, hodové zábavy, eucharistického průvodu, koncertu Nota Bene a kladení věnce.

6. 5. 2018 Přátelé, hodový víkend pokračuje a počasí nám opravdu přeje. Kromě již probíhající výstavy drobného zívřectva se ve 14h můžete přidat k eucharistickému průvodu, který se půjde od kostela ke kapličce na Floriánku. Příznivci kultury jsou v 18h. zváni do kostela na koncert Nota Bene Vstupné zdarma. Těšíme se na Vás!

Držovské hody 2018

4. 5. 2018 Do sekce FOTKY jsme přidali fotoalba ze stavění májky. Najdete zde také fotky ze sadby buku lesního, na který jsme nesmírně pyšní. Iniciativa vzešla z celostátního zahrádkářského svazu, který vyzval své poddružené asociace, aby při památce 100. výročí založení Československého státu, vysadily strom. Všechny držovské spolky a vedení obce se domluvily, že tento strom vysadí kolektivně jako projev prátelství a ochoty společně pacovat.

Něco málo ze symboliky tohoto nádherného stromu: Buk posiluje v člověku schopnost tolerance k ostatním. Pomáhá najít společný jazyk s ostatními a dovede vás ke kompromisu.

10. 4. 2018 Vážení občané, obec připravuje realizaci stavby Parkovní v ul. Olomoucká. Projektová dokumentace je již dokončena. Pokud máte zájem o nahlédnutí, dostavte se prosím na obecní úřad. Vaše případné podněty bude vedení obce společně s Vámi a projektantem konzultovat individuálně.

10. 4. 2018 Žádosti o dotace zahrnují spoustu papírování a čekání. S radostí Vám oznamujeme, že začínají přinášet své ovoce. Do sekce FOTKY jsme přidali fotky z předání vozidla držovickým hasičům, které bude po domluvě k dispozici všem držovickým spolkům. Vozidlo bylo spolufinancováno z dotačního programu MV – GŘ HZS „Dotace pro jednotky SDH obcí“ v roce 2018, dotace Olomouckého kraje na podporu obnovy požární techniky a dofinancováno z rozpočtu obce Držovice. Slavnostní představení a vysvěcení vozidla se uskuteční u příležitosti konání okrskových závodů v požárním útoku, které se koná 17. června 2018 na fotbalovém hřišti v Držovicích.

Předání vozidla držovským hasičům - duben, Držovice 2018 - VSTUPTE DO GALERIE

10. 4. 2018 Do sekce FOTKY jsme přidali fotky z divadelního představení Nízkotučný život, na které nás do Obecního domu pozvali držovští Zahrádkáři.

10. 4. 2018 Do sekce FOTKY jsme přidali fotky z dobrovolnické akce Ukliďme si Držovice. Tímto bychom chtěli všem zúčastněným z řad občanů a spolků poděkovat za dobře odvedenou práci. Letos se konal již druhý ročník a jsme rádi, že se akce těší takové popularitě. S radostí sdělujeme, že v některých lokalitách obce jsou výsledky již znát. O objemu nasbíraného odpadu Vás budeme informovat. NOVÉ

Ukliďme si Držovice 2018 - VSTUPTE DO GALERIE

Obec Držovice, Hasiči, Zahrádkáři, Chovatelé, Držovský Sokol a RC Sluníčko Vás všechny zvou na druhý ročník akce Ukliďme si Držovice. Budeme se těšit na hojnou účast a skvělou atmosféru jako vloni. Občerstvení po úklidu, pytle a rukavice pro dospělé jsou zajištěny. Děti prosím vybavte vlastními rukavicemi. Malá velikost nebude k dispozici. Straz v 9h u hasičky

Ukliďme si Držovice 2018

16. 2. 2018 Do sekce FOTKY jsme přidali fotky z operetního představení v Obecním domě.

10. 2. 2018 Do sekce FOTKY jsme přidali fotky z držovických Šibřinek.

S lítostí oznamujeme, že nás v neděli 21. ledna navždy opustil náš kolega a Váš zastupitel pan Bohumír Nadymáček. Vzpomínáme na něj jako na kolegu, se kterým se skvěle spolupracovalo a komunikovalo a jehož názorům jsme si velice vážili. Čest jeho památce.

14. 1. 2018 Do sekce FOTKY jsme přidali fotky z obecního plesu v Držovicích.

Obecní ples - Držovice 2018 - Vstupte do galerie

Pro otevření alba klikněte na fotku.

17. 12. 2017 Do sekce FOTKY jsme přidali fotky z adventního koncertu smíšeného komorního sboru Univerzity Palackého Ateneo, který byl letos po dvou letech opět vítán v Držovicích.

Adventní koncert Ateneo

Pro otevření alba klikněte na fotku.

13. 12. 2017 100 Držovčáků, 2 autobusy, 1 vánoční Krakow.

Držovice v Krakowě

Pro otevření alba klikněte na fotku.

10. 12. 2017 Do sekce FOTKY jsme přidali fotky z adventního koncertu pěveckého sboru Proměny.

Adventní koncert Proměny

Pro otevření alba klikněte na fotku.

5. 12. 2017 Do sekce NAPSALI O NÁS jsme přidali odkaz na článek z PV Deníku o parkovacích místech v Držovicích.

4. 12. 2017 Pozvánka na BESEDU ohledně budování parkovacích míst na ul. Olomoucká. Již tento čtvrtek v 18 h. během zasedání zastupitelstva. Bude přítomen i projektant. Těšíme se na Vaše připomínky a návrhy.

Pozvánka na besedu parkoviště Olomoucká

2. 12. 2017 Do sekce FOTKY jsme přidali fotografie z představení loutkového divadla v Obecním domě v Držovicích. Kdyby měl ještě někdo zájem o fotky vyšší kvality, stačí mi napsat.

Loutkové divadlo 2017

1. 12. 2017 Do sekce FOTKY jsme přidali fotografie z rozsvěcování vánočního stromečku. Všem přejeme příjemný advent a pokojné svátky.

Vánoční stromeček 2017

29. 10. 2017 Na místo ve večerních hodinch přijeli technizi z E-Onu a vše řeší.

29. 10. 2017 VAROVÁNÍ Opatrně v těchto místech. Roh ul. Olomoucká a Tichá naproti cyklostezky. Vítr shodil drát nízkého napětí, který leží u vchodu do rodinného domu č. 242 a jiskří. Hlídala to tu státní policie, hasiči celé místo zajistili a nyní se čeká na elektrikáře. Není vůbec jisté kdy se sem dostanou. Přejděte v těchto místech prosím na druhou stranu a respektujte uzavřený chodník. Děkujeme za pochopení a buďte prosím opatrní.

Spadený drát el. vedení Spadený drát el. vedení

24. 9. 2017 Do sekce FOTKY jsme přidali fotografie z nádherné zahrádkářské výstavy konané k příležitosti 60. výročí zlaožení spolku.

10. 9. 2017 PODĚKOVÁNÍ: Chtěla bych poděkovat všem občanům, kteří se zúčastnili naší besedy a aktivně se zapojili do diskuze o tom Vás zajímá. Vážíme si vašeho zájmu na účasti ve veřejném životě v naší obci. Váš názor a zpětná vazba je pro nás důležitá. Doufáme, že se nám společně podaří vytvořit obec dle Vašich představ a potřeb. Bez Vás by to totiž nešlo! Zde si můžete prohlédnout FOTKY z besedy.

4. 9. 2017 Do sekce FOTKY jsme přidali fotografie z vítání prvňáčků.

4. 9. 2017 Již je tomu rok co po letních besedách zastupitelé podali rezignaci a odmítli nadále zůstávat v nečinnosti a přihlížet excesům bývalého vedení. Celého půl roku jsme čekali, že se s námi bývalá starostka setká a naváže dialog s občany. Rok poté se jí a bývalé místostarostky Večerník zeptal jestli by něco udělaly jinak. Jejich odpověď naleznete v přiloženém článku a jen znovu potvrzuje, že ani tvrdý pád neotevřel jejich oči a že jsme udělali dobře. Děkujeme všem voličům, že tuto ještě před rokem neuvěřitelnou změnu umožnili!.

PV Večerník září 2017 PV Večerník září 2017

2. 9. 2017 Srdečně Vás zveme na další besedu občanů se zastupiteli obce, která se bude konat ve čtvrtek 7. září v 17h. v sále obecního domu. Přijďte si popovídat s novým vedením obce a zjistit jak si stojí po 6 měsících ve funkcích. Daří se jim plnit předvolební sliby? Zlepšila se komunikace úřadu s občany? A co spolupráce mezi zastupiteli? Co nás v obci čeká a co byste si naopak přáli? Budeme se na Vás těšit již tento čtvrtek.

Pozvánka na besedu 2017

28. 5. 2017 Do sekce FOTKY jsme doplnili fotogalerie z dětského dnu a kácení máje.

12. 5. 2017 Do sekce FOTKY jsme přidali fotogalerii z držovských hod a hodové zábavy.

1. 5. 2017 Do sekce FOTKY jsme přidali fotogalerii z dnešního stavění máje. Obrovské díky patří držovským hasičům, dětem z RC Sluníčko za nazdobení májky, mateřské školce Držovice za krásné vystoupení, panu starostovi J. Studenému za umožnění této akce a Mgr. Petře Charvátové za její organizaci.

13. 4. 2017 Dnes Mgr. Pavlíkčová Hlebová přinesla na obecní úřad rezignace na post zastupitelů a náhradníků. Své pozice se vzdaly zastupitelky: Pí. Kolečkářová, Mgr. Hlebová a jejich náhradníci Ing. Konečná a pan Hrdlička. Na jejich místa stále mohou nastoupit pan Kovařík, Nadymáček a Janůj. Zastupitelstvo je i nadále v pěti členech usnášeníschopné a může plně fungovat dál.

13. 4. 2017 V dobrovolnické akci Ukliďme si Držovice jste uklidili 2400 Kg. odpadu a 58 pneumatik!!! Patří Vám obrovské poděkování. Barunce Kittlové tímto děkujeme zato, že nás pro tuto akci zorganizovala. Obrovská účast dobrovolníků nás velice potěšila.

8. 4. 2017 Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří se ochotně zúčastnili dnešní akce Ukliďme si Držovice. Sešlo se nás cca 75 občanů z řad zahrádkářů, hasičů a sokolů + 15 mladých hasičů. Obrovské DÍKY Vám všem! V sekci FOTKY naleznete fotogalerie z trasy cyklostezka a vinohrady.

Video z akce Ukliďme si Držovice z 8. dubna 2017

3. 4. 2017 Náhradní termín svozu odpadu pro Držovice (za Velikonoční pondělí) byl stanoven na úterý 18. dubna.

3. 4. 2017 Do sekce KOVOVÉ SLOUPKY jsme přidali vyjádření Dopravního inspektorátu ohledně odstranění těchto sloupků.

kovové sloupky s řetízky

19. 3. 2017 Zapojme se do akce Ukliďme Česko, tedy v našem případě Ukliďme Držovice! Jedná se o dobrovolnickou akci, která vznikla za podpory Obecního úřadu a sboru dobrovolných hasičů. Na celorepublikovou iniciativu upozornili členové Sdh Držovice, dalším impulsem k úklidu byly dárečky, které jsme našli při kácení dřevin podél cesty na Olšany. Dne 8. dubna 2017 v 9.00 se všichni dobrovolníci setkají u hasičské zbrojnice a po rozdělení do skupin se vydají uklízet naši obec. Tímto prosíme všechny, kteří chtějí pro sebe a své okolí něco udělat, aby přidali ruku k dílu. Vítáni jsou všichni nadšenci!

Ukliďme Držovice

6. 3. 2017 Zdědili jsme opravdový chaos. Dle zprávy auditu Krajského úřadu ze dne 8. února 2017 je obec Držovice momentálně v platební neschopnosti. Jelikož předchozí vedení obce neschválilo pravidla rozpočtového provizoria a nevyvěsilo rozpočtové provizorium, ocitli jsme se v situaci, kdy nemáme právo nakládat s obecními prostředky a cokoliv platit. Nyní pracujeme na schválení pravidel rozpočtového provizoria a také na novém rozpočtu obce a odstranění všech závad. Tato situace naštěstí nebude trvat dlouho. Pomalu vychází najevo, že ony audity KÚ nebyly všechny na jedničku, tak jak nám bylo neustále tvrzeno...

4. 3. 2017 Ve čtvrtek 2. března 2017 bylo zvoleno nové vedení obce, nicméně nový starosta J. Studený stále čeká až mu paní Kolečkářová předá obec. Ta se k celému předání postavila tak, že na stole zanechala klíče, čipy, mobilní telefony aj. a velice stručný předávací protokol, ve kterém ani neuvedla co všechno předává. Tímto způsobem však není možné obec předat. U předání by měla být fyzicky přítomna předávající i přebírající osoba. Předávací protokol navíc není úplný, zejména v něm nejsou uvedeny všechny písemnosti agendy paní Kolečkářové a nový starosta ho tedy nemůže podepsat. Zejména zde chybí seznam písemnosti týkající se investičních akcí plánovaných, ale hlavně těch provedených, takže přebírající neví, jaké dokumenty a od kterých akcí přebírá a jestli jsou kompletní.

Paní Kolečkářová byla vyzvána, aby se neprodleně dostavila na obecní úřad, kde jí bude poskytnut dostatečný prostor a čas pro soupis její agendy a řádné předání. Členové komise pro přípravu převzetí obce jí v tomto budou k dispozici. Dále byla vyzvána k vysvětlení stavu obecních počítačů a obecního notebooku, ze kterých byl vymazán veškerý obsah i s dokumenty, které úřednice potřebují ke své práci. Správcem sítě byl bývalý zastupitel pan Bedřich Kovařík. Paní Kolečkářová by měla do 7 dnů od doručení výzvy písemně vysvětlit, jaké soubory a dokumenty z obecních počítačů vymazala a z jakého důvodu. Je v jejím zájmu, aby obec nově zvolenému vedení co nejdříve předala, protože až do faktického předání obce je zodpovědná za případnou především majetkovou škodu, která by v důsledku její nečinnosti při předání obce vznikla. V tuto chvíli je veškerá agenda paní Kolečářové zapečetěna a nebude s ní prozatím manipulováno.

3. 3. 2017 S radostí vám oznamujeme jména nového složení vedení obce a znovuobnovení komisí:

  Vedení obce:

 • Starosta: Studený Jaroslav
 • Místostarostka: Františka Jana Kreplová

  Finanční výbor:

 • Jakub Martinek - předseda
 • Lubomír Hrazdil ml.
 • Eva Klevetová

  Kontrolní výbor:

 • Blanka Kolečkářová - předsedkyně
 • Jana Pavlíčková Hlebová
 • Ing. Petr Lipčík

  Stavební a dopravní komise:

 • Petr Walter - předseda
 • Petr Šianský
 • Oldřich Kočí
 • Lubomír Vojáček
 • Jiří Krepl

  Kulturní komise:

 • Petra Charvátová - předsedkyně
 • Monika Dostálová
 • Andrea Ejemová
 • Marek Strouhal ml.
 • Miroslav Prokop

22. 2. 2017 Ustavující zasedání nově zvoleného zastupitelstva se bude konat 2. března 2017 v 17h v sále Obecního domu.

18. 2. 2017 V pátek 17. února 2017 v 16h vypršela lhůta pro podání návrhu na neplatnost voleb. Pokud této možnosti nikdo nevyužil, měla by odcházející starostka obce do 15 dnů svolat ustavující zasedání zastupitelstva obce. Na tomto zasedání bude zvolen nový starosta a místostarosta.

17. 2. 2017 Vážení spoluobčané, chtěli bychom vás informovat o tom, že proběhla povolební koaliční schůzka volebních stran Iniciativa a Za Držovice. Dohodli jsme se na obsazení postů starosty a místostarosty obce. Nicméně obsazení těchto postů podléhá demokratické volbě, která se uskuteční na ustavujícím zasedání zastupitelstva obce. Do té doby vás chceme požádat o trpělivost. O oficiálním výsledku budete ihned informováni na tomto webu.

V této chvíli stále čekáme na informaci jestli někdo využil možnosti podat návrh na neplatnost voleb nebo volby kandidáta. Poté dosavadní starostka obce, do 15 dnů, svolá ustavující zasedání nového zastupitelstva.

Těšíme se na to až budeme moci začít pracovat na rozvoji Držovic a plnění našich předvolebních slibů. Zároveň chceme opět poděkovat voličům Držovic za svěřenou důvěru.

5. 2. 2017 Co bude dál. Podle § 60 zákona o volbách do zastupitelstev obcí může následovat následující: Do 10 dnů od vyhlášení výsledků Státní volební komisí je možné podat návrh na neplatnost voleb nebo volby kandidáta u soudu. Pokud této možnosti nikdo nevyužije, svolá dosavadní starosta, do 15 dnů ode dne kdy hlasování nabylo právní moci, ustavující zasedání. Na tomto zasedání se volí starosta a místostarosta.

Sčítání hlasů byly přítomny 2 pracovnice prostějovského magistrátu, jejichž přítomnost jsme si od magistrátu vyžádali. Průběh voleb byl také během dne zkontrolován pracovníkem krajského úřadu.

Volby pracovník magistrátu Volby pracovník magistrátu

5. 2. 2017 Článek z Hanáckého večerníku

5. 2. 2017 Článek z PV Deníku

5. 2. 2017 VÝSLEDKY VOLEB: Vážení držovčáci, chtěli jsme Vám všem poděkovat za historicky nejvyšší účast ve volbách do obecního zastupitelstva. Celých 68,31 % z Vás přišlo hlasovat a vyjádřit svůj postoj. Chceme Vám poděkovat za Vaši podporu a svěřenou důvěru. Tři odstoupivší zastupitelé byli znovu zvoleni a k nim dva noví. Těšíme se na spolupráci s opozičními kolegy a věříme, že společně dokážeme pracovat a měnit Držovice v místo, kde se nám všem bude dobře žít.

Statistiky voleb si můžete prohlédnout ZDE

  KOALICE:

 • Studený Jaroslav
 • Martinek Jakub
 • Hrazdil Lubomír
 • Kreplová Františka Jana
 • Čižmárová Renata Bc.

  OPOZICE:

 • Kolečkářová Blanka
 • Pavlíčková Hlebová Jana Mgr.
Iniciativa občanů Iniciativa občanů

2. 2. 2017 Dnes se konala historicky první beseda občanů s paní Kolečkářovou, Hlebovou a pány Ryšťákem a Kovaříkem. Občané tolik měsíců žádají o setkání s vedením obce, to se s nima setká 2 dny před volbami a ještě si k tomu přizvou uniformovanou policii???? Jaký vzkaz to dává občanům? Buď se jich pí. Kolečkářová tolik bojí, nebo se je snaží zastrašit a nebo obojí. Každopádně to není dobře. Dále jsme se dozvěděli, že pí. Kolečkářová je pilotka, která řídí letadlo už 10 let a navíc ví jak se s ním létá.

31. 1. 2017 Opět se dočítáme informace o tom jak za každý audit obec Držovice získává samé jedničky. Dnešní zpravodaj toho není výjimkou. Zajímalo by mě jak je například možné, že když má naše obec být v rozpočtovém provizoriu, máme na webových stránkách obce zveřejněný rozpočet. Nebo se pletu, že provizorium by mělo obsahovat jen základní platby a operace obce jako např. platby za elektřinu, platy obecních změstnanců, náklady na provoz mateřské školky apod.? Jak je tedy možné, že naše provizorium, mimo jiné, obsahuje i návrh na nákup pozemku? Dle § 90 zákona o obcích č. 128 je schvalování rozpočtu pravomocí zastupitelstva! Nebo mi tu něco uniká? Budu vděčná za vaše reakce.

31. 1. 2017 V dnešním obecním zpravodaji vyšla informace týkající exekučního příkazu a informací ohledně kauzy Obec brání občanům ve vjezdu na jejich pozemek. Možná by měly pí. Kolečkářová a Hlebová více sledovat naše stránky, protože podrobnosti této kauzy byly zveřejněny na našem webu již před nějakou dobou a ano, i s kopií rozdsudku a odvolání. Není to krátký příběh, ale docela zajímavý. Mezi jejich a mou verzí je jeden malinký rozdíl. Já svá slova podkládám dokumenty, na které si můžete rovnou kliknout a má slova ověřit. Naše dvě dámy mají k dispozici bohužel jen ta slova....Více informací o soudním sporu o VJEZD si můžete přečíst ZDE. a informace o EXEKUČNÍM PŘÍKAZU ZDE.

28. 1. 2017 Chtěla bych tímto vyzvat obecní vedení, aby přestalo šmírovat občany Držovic! Poté co jsme se na besedě dozvěděli o tom, že obecní zaměstnankyně pí. Kovaříková chodí v pracovní době po obci a obecním foťákem si fotí ta okna kde jsou vylepeny letáčky Iniciativy & Za Držovice, chodí mi další zprávy, že si takto dále fotí i v ostatních částech obce. Naposledy v ul. Smržická, ale i v dědině a v ul. Mičoly byla viděna sama pí. Kolečkářová jak krokem projíždí autem a dívá se lidem do oken!

Dámám Kolečkářové, Hlebové a pánům Ryšťákovi a Kovaříkovi vzkazujeme, že Držovice nejsou vaše osobní království. Žijeme vůbec v demokracii? Co s těma fotkama budete dělat?! Kdo si myslíte, že jste? Myslíte si, že stojíte nad občany? Paní Kovaříková na besedě bohužel nebyla schopná odpovědět, ale bylo vidět, že se opravdu styděla. Zato platíme obecní úřednice? To nemají nic lepšího na práci?! Styďte se! Od léta se před občany schováváte a teď je chodíte šmírovat?!

27. 1. 2017 Připomeňme si také reportáž TV Morava, která byla natočena 22. února 2016: Teče to kde teče! Pro spuštění reportáže klikněte na následující odkaz:

Rozhovor se starostkou Kolečkářovou - občané Držovic nemají zájem o zbudování kanalizace. 22. 2. 2016

27. 1. 2017 Volební program strany současného vedení Držovic v čele s pí. Kolečkářovou, Mgr. Hlebovou, Martinem Ryšťákem a Bedřichem Kovaříkem z roku 2014. Výše zmínění šli do voleb s tím, že už nám tu kanalizaci ani neslibovali, tak si byli jisti v kramflecích. Tak ať nám teď nikdo neříká, že rozpadnutí zastupitelstva jim přetrhalo plány na její realizaci. Proč se o kanalizaci opět mluví až teď před volbama když je potřeba nasbírat hlasy? Kde byli 10 let?!

Že by si dotyční najednou vzpoměli proč jsme se oddělili od Prostějova?

Iniciativa občanů

26. 1. 2017 Chtěla bych veřejně poděkovat našim oponentům, že se na nás včera měli odvahu přijít podívat. Myslím si, že je to stálo hodně odvahy přijít do našeho kotle. Doufám, že jsme na Vás nebyli moc hrrr. Je nad míru jasné, že spolu budeme muset pracovat a není důvod proč by to nešlo. Všem nám jde o stejnou věc. Martinovi Ryšťákovi bych chtěla poděkovat za jeho odvahu promluvit. Ceníme si toho.

26. 1. 2017 Děkujeme za Vaši účast na dnešní besedě. Všem bych ráda poděkovala za slušně vedenou besedu, panu moderátorovi za profesionální přístup a občanům za jejich podporu. Teď je to na Vás. Pár fotek z besedy si můžete prohlédnout v albu fotek.

23. 1. 2017 Zaslán OTEVŘENÝ DOPIS vedení obce, týkající se volební agitace volebního bloku pí. Kolečkářové a Martina Ryšťáka a jejího možného financování z obecní pokladny. Pro zvětšení dopisu na něj klikněte.

Iniciativa občanů

15. 1. 2017 Do sekce KANDIDÁTI jsme přidali informace o kandidátech Iniciativy a Za Držovice.

13. 1. 2017 Do sekce PLÁNUJEME a jsme přidali harmonogram našich nastávajících akcí. Přijďte na naši besedu kandidátů nebo se přihlašte na námi organizovaný lyžařský zájezd do Karlova.

13. 1. 2017 Na horní lištu přidán VOLEBNÍ PROGRAM a Představení kandidátů sdružení INICIATIVA a ZA DRŽOVICE

12. 1. 2017 Směrnice obce Držovice o náhradě za uložení inženýrských sítí. Jak jsme vás informovali v Držovickém zpravodaji, tady přinášíme kopii směrnice, která určuje 700,-Kč./m uložené kabeláže.

10. 1. 2017 Rozsudek vydaný v kauze EXEKUČNÍHO PŘÍKAZU - donucovacích pokut, uvalených na Obec Držovice v roce 2014. Obec Držovice tento soud prohrála. Více informací v článku dole.

9. 1. 2017 Zjistili jsme pro vás cenu kovových sloupků a to z VĚSTNÍKU VEŘEJNÝCH ZAKÁZEK na Internetu! Předtím jsme se ještě jednou pokoušeli zjistit tuto informaci od paní Kolečkářové. Zaslali jsme podrobnější dotaz a opět jsme urgovali sdělení jejich ceny. Bohužel máme pocit, že se pí. Kolečkářová a Mgr. Hlebová smějí občanům do tváře. Na cenu se také ptal Jakub Martinek a to jaká odpověď přišla jemu, si také můžete přečíšt zde. Všechny informace jsou řazeny dle časové osy, takže ty novější najdete dole.

10. 1. 2017 Přidán odkaz na náš letáček. Budeme rádi když nám vyjádříte podporu vyvěšení tohoto letáčku do Vašeho okna domu nebo auta. Pro zvětšení letáčku stačí kliknout na tento obrázek:

Iniciativa občanů

2. 1. 2016 Veřejná vyhláška. - pro ty kdo o tom ještě neví: v ul. Na Romži se bude instalovat nová značka, zakazující odbočení vpravo na ul. Olomouckou pro vozidla na 3,5 tuny. Nově bude možné odbočit pouze vlevo.

28. 12. 2016 OTEVŘENÝ DOPIS. zaslaný paní Kolečkářové a zmocněncům kandidujících stran apelující na nedelegování rodinných příslušníků do volební komise.

Otevřený dopis

30. 12. 2016 >Odpověď na náš OTEVŘENÝ DOPIS. zaslaný paní Kolečkářové a zmocněncům kandidujících stran apelující na nedelegování rodinných příslušníků do volební komise.

Otevřený dopis

28. 12. 2016 Přidané nové informace týkající se objasnění mylných informací kolujících o tzv. černé stavbě, postavené Renatou Čižmárovou. K dispozici jsou i podpůrné dokumenty ze stavebního a Krajského úřadu.

22. 12. 2016 Přidána odpověď KÚ nařizující obci Držovice odpovědět na dotaz týkající se nákladů na právní služby. Obsahuje i zajímavý dovětek týkající se respektování soukromé a profesní roviny tazatele.

17. 12. 2016 Fotografie z adventního koncertu sboru Univerzity Palackého ATENEO , který se konal v kostele sv. Bartoloměje ve Vrahovicích.

11. 12. 2016 Vyjádření Jakuba Martinka k letošnímu adventnímu koncertu pěveckého sboru Univerzity Palackého, jehož je členem.

11. 12. 2016 Srdečně vás všechny zveme na již 9. adventní koncert sboru Univerzity Palackého Ateneo. Tento sbor po dobu osmi let vystupoval o vánocích v držovické kapli. Letos vedení obce Ateneo, jehož členem je i odstoupivší zastupitel Jakub Martinek, nepozvali. Iniciativa občanů, uskupení nezávislých kandidátů Za Držovice a Římskokatolická farnost Prostějov - Vrahovice se rozhodli Ateneo pozvat sami. Jelikož jednání o využití držovické kaple, která je v majetku obce, skončila bez vzájemné dohody, koncert se letos bude bohužel konat ve vrahovickém kostele. Svoz autobusem bude pro držovčáky zajištěn zdarma v 16:25h z každé zastávky v Držovicích a po koncertě zpět. Omlouváme se, že vás poženeme až do Vrahovic, ale bohužel jak se zdá v Držovicích není pro všechny občany místo. Přijďte si poslechnout krásnou hudbu a nenechme si zkazit toto krásné období. Zde si můžete přečíst vyjádření odstoupivšího zastupitele Jakuba Martinka, který je členem Atenea.

Adventní koncert

8. 12. 2016 K dotazu ohledně sloupků s řetízky jsme přidali vyjádření Dopravního inspektorátu.

1. 12. 2016 Do sekce Co vás zajímá jsme přidali nové dotazy a tentokrát i dokonce odpověď na dotaz kolik stojí právní služby! Chcete vědět kolik peněz stojí obec právníci? Zajímají vás informace ohledně kovových sloupků? Sledujte i nadále naše aktuality a sekci Co vás zajímá.

17. 11. 2016 Do sekce Fotky jsme přidali fotogalerii z herního odpoledne, které jsme uspořádali ve spolupráci s SDH Držovice a TJ Sokol Držovice.

Kdo si hraje nezlobí

5. 11. 2016 Do sekce Napsali o nás jsme přidali reportáž Radiožurnálu o místním hřbitově a jeho slavnostním otevření. Pro ty kdo reportáž neslyšeli v rádiu, o kliknutí na odkaz se vám objeví článek i nahrávka.

5. 11. 2016 Nově zveřejňujeme také odpověď paní Kolečkářové na podnět občanů týkající se nepřístupnosti některých hrobů tělesně postiženým, ale i hrobníkům s jejich technikou podnět i odpověď čtěte ZDE. Smutné je, že tyto připomínky se řešili ještě před a během stavby, ale nebyly brány v potaz. Místo jednoduchého odstranění dvou laveček a řešení problémů se paní Kolečkářová opět vymlouvá na zastupitelstvo, které s celým projektem nemá co společného.

31. 10. 2016 S velkou slávou jsme otevřeli nově zrekonstruovaný hřbitov. Ne všichni občané jsou z výsledku rekonstrukce nadšeni. Pro všechny kdo o problémech se hřbitovem neslyšeli nebo jim nerozumí, zveřejňujeme podnět zaslaný paní Kolečkářové. Připomínky byly vedení obce předány již v průběhu realizace projektu. Mnoho občanů bylo paní Kolečkářovou osobně navštívit a o potenciálních problémech si promluvit. Nicméně jejich připomínky nebyly brány v potaz.

24. 10. 2016 - Lhůta 15 dnů vypršela. Podána stížnost pro nečinnost. Obec Držovice neposkytla odpověď na váš dotaz týkající se nákladů vynaložených na právní služby a soudy, podali jsme tedy stížnost. Jelikož se s odpovědí tají, zajímá nás o to více. Krajský úřad nařídil odpovědět ve lhůtě do 15 dnů, která již vypršela.

24. 10. 2016 Věčné stížnosti nás opravdu vyčerpávají, ale jelikož neexistuje jiná možnost jak získat odpovědi na vaše mnohé dotazy, museli jsme podat další stížnost pro nečinnost. Vedení obce mělo příležitost vaše otázky zodpovědět na dvou besedách, ale bohužel tuto příležitost nevyužilo. Slibili jsme vám, že je na obecní úřad zašleme za vás a i paní Kolečkářová ve svých vyádřeních psala, že preferuje oficiální cestu komunikace. Bohužel nám na mnohé dotazy odmítá odpovědět i přesto, že jí to ukládá zákona a nařídil Krajský úřad. To jen přispívá spekulacím a nespokojenosti občanů s prací, kterou na úřadě odvádí. Stížnost na nečinnost při plnění nařízení KÚ, který nařídil ve lhůtě 15 dnů odpovědět na dotaz týkající se informace ohledně konzultace zatékání dešťové vody s odborníky.

24. 10. 2016 Aktualizován dotaz Jakuba Martinka, který žádal paní Kolečkářovou, aby uvedla v čem konkrétně Iniciativa občanů a občané Držovic během besed lhali. Máme k dispozici odpověď na tento dopis, ale zdá se, že si paní Kolečkářová na nic konkrétního nemohla zrovna vzpomenout. Je nám líto, že vám musíme zprostředkovat další vyhýbavou odpověď.

20. 10. 2016 Jelikož obec Držovice neposkytla odpověď na váš dotaz týkající se zakázek zadaných firmě Rysta s.r.o., podali jsme stížnost. NOVÉ

20. 10. 2016 Do sekce Co vás zajímá bylo přidáno nařízení Krajského úřadu. Ten obci Držovice nařizuje odpovědět na dotaz týkající se inforamcí ohledně zatékání dešťové vody a to ve lhůtě do 15 dnů NOVÉ

Všechny výtisky Držovické zpravodaje občanského hnutí Držovice za rok 2016 si můžete přečíst ZDE online

6. 10. 2016 Do sekce Co vás zajímá byla přidána Odpověď na otázku týkající se obecních zakázek zadaných firmě Rysta s.r.o.

27. 9. 2016 Do sekce Co vás zajímá byl přidán případ nečinnosti Obce Držovice v kauze zatékání dešťových vod na soukromý pozemek.

7. 9. 2016: Vzkaz pro všechny maminky, které vodí své děti do Sluníčka:

Některé maminky mají obavy, že pokud se po volbách do vedení obce dostane opozice, že se bude Sluníčko rušit nebo bude nějakým způsobem jako spolek trpět. Opozice něco takového opravdu nemá v plánu, ani zapotřebí. My se jako Iniciativa občanů snažíme o narovnání právě těchto společenských vztahů v obci a ze strany opozice zazněla jen a jen podpora existence všech spolků a přátelského prostředí pro jejich fungování. Nedávno za mnou přišla jedna starší paní s tím, že se chtěla přijít podívat na první besedu, ale měla strach, že spolek, jejímž je členem by tím utrpěl a byly by mu strženy příspěvky od obce. Toto je opravdu smutné. Takhle prosím vás ne. Chceme obec kde nebude “zakázaná” účast členů jednoho spolku na akcích spolku druhého a podobné situace. Chceme obec kde na sebe nebudeme muset žalovat, že Pepa z tábora č. 1 si sedl na pivo s Karlem z tábora č. 2. Nepleťme prosím “politiku“ do společenského života. Slovo “politika” píšu v uvozovkách, protože na obci se o politice mluvit nedá. Obec by se měla depolitizovat. Vždyť se tu všichni známe a nejde o politické strany, ale o lidi a lidem by mělo být především dovoleno dýchat. Přejeme si pro Držovice do vedení takovou osobnost, která by lidi stmelovala, ne rozdělovala. Starostou obce by měla být osoba, která by dokázala být mostem mezi koalicí, opozicí a občany. Osoba, která by se uměla povznést nad rozdíly a uměla lidi a představitele obce stmelovat, aby všem byla dána příležitost pracovat a aby mezi sebou dokázali spolupracovat.

30. 8. 2016: Vyjádření odstupujících zastupitelů obce: (pro zvětšení stačí klinout na obrázek)

Vyjádření rezignujících zastupitelů

30. 8. 2016: Dnešním dnem podali zastupitelé Lubomír Hrazdil, Jakub Martinek a Jaroslav Studený rezignace na své posty zastupitelů obce. Tento krok povede k předčasným volbám. Teď už bude jen na nás občanech, abysme u voleb vyjádřili svůj postoj. Vyjádření odtupujících zastupitelů bude k dispozici během dneška. Vyjádření obce Držovice si můžete přečíst ZDE.

25. 8. 2016: Ráda bych ještě jednou všem poděkovala za včerejší účast na besedě a za vaši pomoc s úklidem a přenášením stolů a židlí. Doufám, že příští setkání už bude konstruktivnější a více o tom jak to vidíme do budoucna. Budeme se na váš těšit.

Upozornění ze dne 12. 8. 2016: Po vydání zápisu z první Besedy občanů v Držovickém zpravodaji, jsme zjistili, že jsme uvedli chybnou informaci týkající se částky rozpočtového opatření, kterým disponuje Rada města Prostějova. Rada města Prostějova má oprávnění užít prostředky rezervy na škodní a havarijní události v částce do 5 000 000 Kč. včetně. Rozpočet Prostějova pro rok 2016 činí 854 405 000,- Kč. Pravomoc rady je tedy 0,588 % z celkového rozpočtu města. Rozpočet Držovic za rok 2015 činil 19 433 622,- Kč. 10 milionů, kerými má paní starostka právo disponovat, činí 51,457 % celkového rozpočtu obce. Každá obec ze svého rozpočtu hradí mandatorní výdaje (dopravní obslužnost, školka, veřejné osvětlení, mzdy a jiné). Uvedena také správná částka příjmového rozpočtu Držovic za rok 2008.

Všem se za tuto chybnou informaci omlouváme.

Online verze Držovického zpravodaje je již aktualizovaná. Nově obsahuje i veškeré použité zdroje, na které se můžete odkazovat přímo v dokumentu. Stačí kliknout na modrý text.

Obec Vrbátky dnes také zaslala aktualizovaný seznam čerpaných dotací v rozmezí let 2010 - 2015.