Iniciativa občanů

Bc. Renata Čižmárová
Bc. Renata Čižmárová
37 let, student Univerzity Palackého
Bez politické příslušnosti.

Jmenuji se Renata Čižmárová a je mi 37 let. Narodila jsem se a žiji v Držovicích. V minulosti jsem pracovala jako učitelka angličtiny na základní a střední škole a jako lektorka v soukromé jazykové škole. Pět let jsem strávila v Číně, kde jsem pracovala jako manažerka výroby audio elektroniky pro české a americké firmy. V současné době studuji magisterský program v oboru Čínská filologie na Univerzitě Palackého v Olomouci.

Nemám žádné politické aspirace a neusiluji o kariéru v politice, ale poté co jsem osobně pocítila něco, co považuji za bezpráví na lokální úrovni, cítím společenskou povinnost postavit se za komunitu, ve které žiji. Doufám, že není nereálné věřit v otevřenou a transparentní místní samosprávu, jejíž zodpovědností je skutečně pracovat pro své občany a ne představovat vyšší autoritu, která stojí nad lidmi. Silně věřím, že posláním obecního zastupitelstva je péče o obec a nikdy by se nemělo zapomínat na skutečnost, že zastupitelé společně se starostou pracují pro lidi, nestojí nad zákonem, respektují rozhodnutí nadřízených orgánů a zodpovídají se svým voličům.

Od doby co jsem se začala angažovat v Iniciativě občanů, jsem získala příležitost poznat lidi mimo svůj okruh přátel. Bohužel jsem také zjistila, že nejsme jediní kdo sdílí pocit, že současné vedení obce názor občanů nezajímá a rozhoduje o významných projektech, které ovlivňují náš život bez konzultace s námi. Takové odpojení se od občanů považuji za nešťastné.

Začalo také více a více pronikat na světlo kolik místních občanů se potýká s problémy, se kterými si neví rady a cítí se osamoceni. Je to velice smutný odraz života mnohých z nás a toto je právě ten důvod proč jsem se rozhodla kandidovat do zastupitelstva. Nejsem proti nikomu a nemám zlé úmysly. Jde mi pouze o respektování občanů a znovunabytí prostředí, ve kterém se nemusíme bát perzekucí a pomst. Od založení Iniciativy občanů jsme se de facto stali hlasem lidí, kteří se mají strach ozvat. Naším jménem jsme komunikovali se současným vedením a kladli dotazy, které jste nám posílali. Pokud kdokoliv z vás má nějaké problémy, nebo si chce se mnou promluvit, zastavte se u mě doma nebo mi napište na email Iniciativy. Ráda si vás vyslechnu a když to bude v mých silách pomohu nebo vás nasměruji na někoho kdo může.

V Držovicích jsem se narodila a považuji je za svůj domov. Společně s ostatními členy Iniciativy doufáme, že dostaneme příležitost pozitivně ovlivnit směr, jakým se naše obec vydá. Rádi bychom vytvořili kvalitní kolektiv lidí, který bude o obecních záležitostech rozhodovat společně a bude respektovat názory občanů. Zatím jsme Vás měli možnost slyšet na besedách Iniciativy a z výsledků našeho průzkumu veřejného mínění. Rádi bychom se tímto směrem ubírali i nadále.

Na závěr bych ráda zdůraznila jednu důležitou věc. Nepřejeme si vytváření rozdílů a barikád. Jde nám primárně o změnu přístupu k lidem a narovnání vztahů mezi vedením obce a těmi, kteří se momentálně nachází dole, občany. Mezi námi je spousta schopných lidí, kteří mají zájem pracovat. Dejme jim šanci. Nedoufejme tedy v lepší vedení, ale zvolme si ho! Je jen na vás, abyste se rozhodli mít hlas! Pokud ne, nebudeme vás schopni slyšet. Přijďte 4. února k volbám a nechte o sobě slyšet!

ZPĚT