Iniciativa občanů

Oldřich Kočí
Oldřich Kočí
55 let, zaměstnanec
Bez politické příslušnosti.

Proč jsem na kandidátce? Není to až tak složité. Spousta lidí v tomto státě je otrávená dnešní vrcholnou politikou na celostátní úrovni. Není se čemu divit, většina politiků si na obyčejné občany, pro ně tolik potřebné voliče, vzpomene až v předvolebním čase. Proto je volební účast velmi nízká a čím dál častěji je slyšet: ,,Oni si stejně dál budou dělat, co budou chtít a nic se nezmění, tak tam ani nejdu". Do horních pater je daleko, proto je potřeba pracovat v obci.

Obec naší velikosti si jistě zaslouží takové zastupitelstvo, které bude naslouchat občanům, snažit se pochopit potřeby dnešní doby, kdy například dvě auta v rodině jsou nutností, nejen pro dojíždění za prací, ale i pro zajištění docházky dětí do kroužků a konečně i za zábavou. Je tedy třeba postarat se o parkovací místa nejen před nemovitostmi vlastníků, ale i v ulicích, kde je to jen trochu možné. Okolní obce jsou toho jasným příkladem. To snad opravdu až na výjimky pochopí každý.

Zastupitelstvo, v čele se starostou či starostkou, musí pracovat pro obec a občany ke všeobecné spokojenosti, i když není možné se zavděčit všem. Ze strany vedení obce je špatným příkladem pro občany především to, že nařízení nadřízených orgánů se nemusí dodržovat, pokuty uložené za pochybení se nemusí platit a že občan vlastně nemá co mluvit do toho, co je autoritářsky rozhodnuto. Mnohdy nevratně za peníze nás všech. Držovice jsou moderní obec, ne panství.

I kdybych jen malou měrou přispěl ke zlepšení situace v obci, stojí to za to. Nejsem rodákem, ale žiju tady pětatřicet let a není mi lhostejná budoucnost naší obce a jejich obyvatel.

ZPĚT